• Kdo jsem
  • Co nabízím
  • Jak pracuji
  • Jak to probíhá
  • Ozvěte se
peaceofmind.cz

Průběh setkávání

Share

Facebook Google+ Twitter Pinterest Email

Mapa

klara.keharova

Klára Keharová
Přidávám obrázek jako “kotvu” a připomín Přidávám obrázek jako “kotvu” a připomínku toho, co je opravdu MOJE a co je opravdu DŮLEŽITÉ, protože očekávání okolí i nás samotných jsou bezbřehá, ale den má pořád jen 24 hodin. 

ROZHODUJME SE VĚDOMĚ do čeho náš čas investujeme. 🙏

#5p #5pprovsechny #vedomyzivot #mindfulness #uklidsivsobe #psychohygiena #prevence #prevencepretizeni #revizecasu #timemanagement #pracescasem #cas #ipreview via @preview.app
Tenhle příspěvek nakonec uzrával docela dlouho Tenhle příspěvek nakonec uzrával docela dlouho. Protože čas a vnímání času je velké téma.

Chtěla jsem vám původně nabídnout k doplnění matici, která porovnává DŮLEŽITOST a NALÉHAVOST aktivit, které nám plní den. Říká se tomu Eisenhowerův princip #eisenhowermatrix #eisenhowerprinciple a jde o základní (a možná i trochu přežitý) nástroj používaný na školeních time-managementu. Jenže pokud tahle osobní revize sedí na pracovní úkoly, pro celkové zamyšlení nad trávením času mi najednou něčím vadila a neseděla. 

Proto vám teď zkusím nabídnout upravenou formu ... udělejte si chvilku, vezměte do ruky tužku a papír, zamyslete se a pište všechno co vás napadá k následujícím otázkám ...

Čím je naplněný váš den? Jak trávíte čas? … máte?
⏱ Tak se na jednotlivé činnosti podívejte z pohledu jejich důležitosti  a škále od 0 do 10ti. Co je pro vás důležité a co podružné? 

⏱ A teď od sebe oddělte věci, které děláte pro sebe/kvůli sobě a pro ostatní/kvůli ostatním. Co je vaše a co je cizí náplň času?

⏱ Podívejte se na to celé z nadhledu. Kde trávíte nejvíc času? Jak si vlastně stojí důležité činnosti pro vás? Kolik jim věnujete prostoru? Co je tam navíc a co naopak chybí?

Abychom totiž mohli být plně přítomní, je dobré si uvědomovat, čím plníme svůj čas a co naší pozornost zbytečně odvádí nebo tříští. 🙏

 #5p #5pprovsechny #vedomyzivot #mindfulness #uklidsivsobe #psychohygiena #prevence #prevencepretizeni #template #šablona #kdoplneni #vizualniinspirace #osobnirozvoj #seberozvoj #selfhelp #vizualizace #vizualnipoznamky #vizualnikomunikace #sketchnoting #skecnouting #infografika #kreslicipsycholog #najednompapiru #revizecasu #timemanagement #pracescasem #ipreview via @preview.app
V kapse nosíme celý svět ... téměř všechny V kapse nosíme celý svět ... téměř všechny lidi a informace máme kdykoli po ruce ... jakmile se začneme jen trochu nudit, do něčeho se nám nechce nebo se něco nedaří, je ta malá kouzelná krabička tím nejjednodušším únikem. 

Aranžujeme a fotíme situace, aniž bychom je plně prožili a mohli je naplnit vzpomínkami ... těkáme pozorností po různých místech internetu a když se po chvíli vzpamatujeme zjistíme, že si vlastně ani nepamatujeme co jsme viděli a četli ... a to čeho se nejvíc bojíme je, aby nás naše děti jednou nenakreslili s mobilem v ruce.

Obzvlášť teď v době, kdy je každý z nás tak trochu zavřený sám v sobě, je pro nás smartphone alespoň nějakým spojením se světem a lidmi v něm. Přála bych si, abychom ho používali vědomě jako nástroj. To, co nám přináší je totiž jenom zlomek toho, o co můžeme přicházet.

Tenhle filtr, skrz který vnímáme, může často vést k nereálnému obrazu sebe sama i okolí, velké množství podnětů na dosah ruky narušuje naši pozornost a světlo displejů taky náš spánek. 

Pojďme tedy chytré technologie i my používat chytře ... a jak?
* čas a priority - sledujte čím svůj čas na mobilu trávíte, co vám opravdu přináší přidanou hodnotu a co je jen mrhání časem
* hranice a zakázaná zóna - vymezte si na brouzdání na internetu určitý čas během dne a nastavte si časové úseky, kdy budete úplně nebo částečně offline
* upravte prostředí - udělejte vše pro to, abyste si přístup k technologiím ztížili - mobil může být i “pevná linka”, která má své stabilní místo mimo váš přímý dosah, ložnice a koupelna mohou být místnosti, kam mobil nesmí apod.

Pojďte se o tomhle tématu bavit, myslím, že to zná každý z nás ...

#dobrysluhaazlypan  #psychohygiena #prevence #prevencepretizeni #5p #5pprovsechny #vedomyzivot #mindfulness #uklidsivsobe
2.PLNÁ POZORNOST 

Schopnost být plně přítomný v daném okamžiku - TADY a TEĎ - nebo taky M.I.N.D.F.U.L.N.E.S.S ... to je velký trend poslední doby, ve které zároveň všichni a všechno bojují o naši pozornost.

Můžete aplikovat jednotlivé kroky a techniky (vědomě a pomalu chodit, vědomě jíst a vychutnávat, vědomě dělat v podstatě cokoli na co si vzpomenete) anebo se nejdřív na svůj čas podívat trochu z nadhledu. 

V dalších příspěvcích se můžete těsto na inspiraci a pracovní listy pro práci s časem a pozorností. 😉

 #5p #5pprovsechny #vedomyzivot #mindfulness #uklidsivsobe #psychologie #psychoterapie #samsobepsychologem #psychohygiena #prevence #prevencepretizeni #ipreview via @preview.app
Pokud cítíme, že v některé oblasti strádáme Pokud cítíme, že v některé oblasti strádáme nebo se nám něčeho nedostává, je na čase vzít naplnění našich potřeb do vlastních rukou. 
⁣
Tady je na to prostor... Sepište si (sami, s partnerem nebo rodinou) pravidla, která chcete v běžném životě dodržovat. Čeho chcete méně nebo naopak více?
⁣
Může to být ...
✔️ dostatečný spánek
✔️ čas pro sebe 
✔️ plánovaný společný čas s partnerem, rodinou nebo přáteli
✔️ rozdělení úkolů a rolí v domácnosti 
✔️ dohoda, že se věci hned řeknou s nenechají vyhnít
✔️ vymezení času na nicnedělání 
✔️ omezení času na mobilu a sociálních sítích ...
⁣
... možností je neomezeně, jde hlavně o to, najít a “uzákonit” to, co 
přinese aktuální úlevu, předjede frustraci a pomůže naplnění potřeb.
⁣
POJĎME HNED ZAČÍT OD TĚCH NEJNIŽŠÍCH 🙏
⁣
 #kreslicipsycholog #najednompapiru #5p #5pprovsechny #vedomyzivot #mindfulness #uklidsivsobe #psychohygiena #prevence #prevencepretizeni #template #šablona #kdoplneni #vizualniinspirace #osobnirozvoj #seberozvoj #selfhelp #vizualizace #vizualnipoznamky #vizualnikomunikace #sketchnoting #skecnouting #infografika #ipreview via @preview.app
Ukázat více … Sledovat na Instagramu …

O mně

Jako psycholog a lektor pracuji s lidmi a provázím je na jejich cestě (přechodně i dlouhodoběji).

V kontaktu s klienty v terapii využívám obrazy a příměry v podobě metafor.

Jako lektor pracuji s vizuálními prvky a obrázky, které umožní interaktivitu a usnadní zapamatování.

Jako vizuální facilitátor a „zaznamenávač“ převádím mluvené slovo do ikon a schémat, které umožňují porozumění.

Kontakt

Mgr. Klára Keharová
klara.keharova@gmail.com
+420 773 291 721
IČO: 042 76 272

Jsem kandidátní členkou České asociace pro psychoterapii a dodržuji etický kodex ČAP.

www.creativemind.CZ

RSS VIZUALIZACE

DALŠÍ SÍTĚ

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn

Copyright 2023 peaceofmind.cz | Site design handcrafted by Station Seven